foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Krótka odezwa Czetnickiego komendanta Bratislava Zivkovica po oswobodzeniu z aresztu. Na chwilę obecną nie jest wskazane rozpowszechnianie informacji o powodzie oskarżenia ale po zakończeniu procesu wszystkie szczegóły będą upublicznione.

Chroni was Bóg, bracia i siostry!

Drodzy przyjaciele, chcę zwrócić się do was przez ten krótki wywiad - pierwszy raz po moim oswobodzeniu z aresztu tymczasowego. Chciałbym powiedzieć o tym co naprawdę się wydarzyło. Po powrocie do Serbii w swoich osobistych sprawach, zostałem zatrzymany na lotnisku. Zatrzymano mnie tam bezpodstawnie o godzinie 18 i trzymano kilka godzin bez przedstawienia żadnych oskarżeń. Potem dowiedziałem się że ten czas był potrzebny prokuratorowi żeby mógł sporządzić oskarżenie pod moim adresem. Po sporządzeniu oskarżenia byłem przewieziony do aresztu w mieście Kruševac . O 3 w nocy przyprowadzono mnie do zastępcy prokuratora gdzie było przeczytane po prostu śmieszne, „grubymi nićmi szyte” oskarżenie. Jako czetnicki komendant, ma się rozumieć, nie dałem się naciągnąć na żadne namowy i szantaż w stosunku do swoich zeznań.

Ja obstawałem przy tym że wolę być aresztowanym, jeśli w czymś jestem winien, że nie skrywam się przed nikim a wszystko co w życiu zrobiłem, zrobiłem uczciwie, z godnością i miłością. W tym czasie u nich nie było żadnych dowodów i nie mogli trzymać mnie dłużej niż 10 dni w areszcie, dlatego musieli mnie uwolnić. Teraz, według słów prokuratora, szukają dalej podstaw aby mnie osądzić. Oczywiście, wszystko to jest stworzonym z pobudek politycznych procesem przeciwko mnie, ale z wiarą w Boga i modlitewnym wstawiennictwem mojego niebiańskiego patrona św. Mikołaja Cudotwórcy, ja silnie wierzę że i tym razem uda mi się zwyciężyć niesprawiedliwość tego reżimu. Bardzo chciałbym także wyrazić wdzięczność wszystkim swoim przyjaciołom z Noworosji, Rosji, Francji, Polski, Bułgarii, Rumunii (nie będę wszystkich wymieniać teraz), którzy okazali mi wsparcie. Dziękuję ogromnie wszystkim wam, przyjaciele, bez waszego wsparcia było by mi bardzo ciężko.

Z wiarą w Boga i dziękuję!

Komentarze obsługiwane przez CComment

Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi Żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.
Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie ŻydówRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej