foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Opinia publiczna żyje tylko namiastką, a to co istotne nie może ujrzeć światła dziennego. Karmi się nas drobnostkami, a nikt nie informuje o pełnym triumfie wolności na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Zaskakujące zjawisko miało tam miejsce chwilę przed obchodami 100-letniej rocznicy obrony polskiego miasta Lwowa przez młodzież w 1918 r.

Wydarzenie to musiało prawdopodobnie zostać przemilczane przez stronę ukraińską wskutek lęku przed głosem przeszłości, która upomina się o pamięć i wiarę, że ich poświęcenie miało sens.

Czyżby to same duchy wzbudziły się by ponownie walczyć ze swym wrogiem?

Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie... patrząc na fotografie, które pobudzają do refleksji. Na dowód tego wydarzenia zostały wykonane zdjęcia na których widnieje polska flaga z napisem EREXIT IN ANIMABUS MORTUORUM, co dosłownie oznacza "duchy się wzbudziły".

Nie trudno dostrzec, że Lwy są całkowicie odsłonięte. Nasuwa się tylko jedno pytanie - przez kogo? Albowiem sieć rozmieszczonych kamer nie zarejestrowała żadnych sprawców. Czyżby to Orlęta Lwowskie domagały się swym przebudzeniem o przypomnienie przeciwko komu i o co walczyły?

'Dzieci Kresów'

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ujawniło się, że ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już w szczególności na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu (...) po wkroczeniu bolszewików rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami Państwa Polskiego, działaczami polskimi, masowo wyłapując ich jako antysemitów i oddając na łup przybranych w czerwone kokardy metów społecznych.
gen. Stefan Rowecki "Grot" Dowódca Armii KrajowejRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej