foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Wieczne odpoczywanie racz IM dać Panie…

IM, czyli obu panom, którzy odeszli tego samego dnia. Jeden to opozycjonista, historyk sztuki i konserwator Wojciech Dąbrowski. Przez ponad półtorej miesiąca prowadził strajk głodowy pod Urzędem Miejskim w Gdańsku, protestował przeciwko eksmisji i domagał się spotkania z prezydentem miasta Pawłem Adamowiczem. Miał ciężko chorą żonę. Urzędnicy Adamowicza tłumaczyli, że „eksmisja została przeprowadzona zgodnie z prawem, z powodu wielokrotnie powtarzającej się sytuacji niepłacenia czynszu, co powodowało znaczne zadłużenie”.

O śmierci Jankowskiego mało kto w Polsce wie. Nie ogłoszono z powodu tej śmierci żałoby narodowej. Nie został pochowany z asystą najwyższych urzędników państwowych i polityków w Bazylice Mariackiej, jego pogrzeb nie był transmitowany przez telewizje.

Drugi pan to prezydent Gdańska. Właściciel siedmiu mieszkań i kilkudziesięciu kont bankowych. Zabity na oczach tłumów, w wyniku karygodnych zaniedbań ochrony i organizatorów koncertu WOŚP. Przez człowieka chorego psychicznie, który jednak mógł być tylko narzędziem jednej z trójmiejskich mafii. A może jeszcze kogoś innego.

Za obu panów my Katolicy mamy obowiązek się modlić. I mamy jeszcze jeden obowiązek: nie uczestniczyć w awanturze między PiS a PO, w wielkim wrzasku medialnym, jaki trwa od wielu lat. Robić swoje w ramach pracy organicznej, kierując się miłością do Chrystusa i Narodu Polskiego oraz naszej Ojczyzny. A także modlić się za Kościół, który po nieszczęsnym Soborze Watykańskim II przeżywa kryzys tak głęboki, jakiego prawdopodobnie w swojej historii jeszcze nie przechodził. Jaskrawym symbolem tego kryzysu było m.in. rozdawanie Komunii Św. jawnym wrogom Kościoła (i to profanując Komunię po raz drugi, poprzez rozdawanie Jej na rękę) podczas Mszy Św. pogrzebowej prezydenta Adamowicza.

Wobec tego, co się dzieje w naszej Ojczyźnie i w naszym Kościele – przyobleczmy się w pokorę, ale nie popadajmy w beznadzieję ani bierność. Jedyna nadzieja w Miłosierdziu Bożym, ale musimy z Łaską Bożą współpracować.

Wojciech Olszewski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Panowie, mamy u nas przykrzejsze zagadnienie od zagadnienia rzymskiego: jest nim Żyd. W którym tylko kraju osiedlili się Żydzi, zniżyli jego poziom moralny, zburzyli jego standard kupiecki, szydzili z jego religii i podkopywali ją. Stworzyli państwo w państwie. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych wampirów. Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych narodów, którzy nie przynależą do ich rasy. Jeśli nie oddalą się oni z naszego kraju mocą naszej konstytucji, stanie się pewne, że w przeciągu mniej aniżeli 200 lat, przybędą do nas w takiej masie, że będą na czele dominowali i kraj pochłoną. Zmienią formę rządzenia, za którą my, Amerykanie, przelewaliRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej