foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Około 5500 żydów fałszując dokumenty wyłudziło 42 miliony dolarów w Stanach Zjednoczonych, wypłacone przez Niemcy, podając się za ofiary Holokaustu, ujawniła we wtorek prokuratura w Nowym Jorku. W stan oskarżenia postawionych zostało 17 osób w sprawie o oszustwo trwające przez dłuższy czas dokonane poprzez specjalny fundusz rekompensat przeznaczonych na pomoc dla ofiar prześladowań hitlerowskich w czasie II Wojny Światowej, poinformowała w komunikacie prokuratura.

 

     Domniemani oszuści, żydzi w większości pochodzenia rosyjskiego, przyjęli "ponad 5500 fałszywych wniosków, na które wypłacono odszkodowania kandydatom, którzy nie spełniali warunków kwalifikujących do otrzymania pomocy. Jeśli jest jakaś sprawa, co do której można by się spodziewać, że nie podlega chciwości i kryminalnym oszustwom, to jest nią Konferencja Roszczeń, która każdego dnia udziela pomocy tysiącom ubogich starców, ofiarom prześladowań nazistów", powiedział prokurator okręgu południe w Nowym Jorku, Peet Bharara.
     Jeden z oszukanych funduszy wypłacał jednorazowo 3600 dolarów żydom, uchodźcom z miejsc zamieszkania z powodu prześladowań hitlerowców.
      "Wielu z tych, którzy otrzymali wyłudzone odszkodowania urodziło się po II Wojnie Światowej a przynajmniej jeden z nich nawet nie był żydem", podała prokuratura.
        Po otrzymaniu czeków z rekompensatą, beneficjenci płacili prowizje organizatorom oszustwa. W sumie 4957 osób otrzymało w ten sposób wyłudzone w latach 2000-2009 odszkodowania w wysokości 18 milionów dolarów.
       W innej oszukańczej operacji wypłacano miesięcznie 411 dolarów osobom, które "spędziły w getcie 18, lub więcej, miesięcy lub 6 miesięcy w obozach koncentracyjnych lub w obozach pracy".
       Przy pomocy fałszywych dokumentów i świadectw, 658 osób, które podały się za ofiary prześladowań, otrzymały w sumie 24,5 milionów dolarów zapłaconych przez podatników niemieckich.
       11 podejrzanych zatrzymano we wtorek, a przeciw oskarżonym wytoczono sprawę o oszustwo, za które grozi kara do 20 lat więzienia i kara grzywny w wysokości 250 000 dolarów, poinformowała prokuratura (AFP).
Tłumaczenie za: Miles de judios falsificaron documentos del Holocausto y cobraron 42 millones

Komentarze obsługiwane przez CComment

Rola przywódców żydowskich w zniszczeniu własnego narodu jest dla Żydów bez wątpenia najciemniejszym rozdziałem ich historii. W Amsterdamie i Warszawie, w Berlinie i Bukareszcie, naziści mogli polegać na żydowskich funkcjonariuszach, którzy sporządzali spisy osób i ich majątku, zbierali u deportowanych pieniądze na pokrycie kosztów deportacji i eksterminacji, pilnowali pozostawionych mieszkań, tworzyli siły policyjne by łapać Żydów i ładować ich do pociągów aż do smutnego końca... Powołani przez oskarżenie świadkowie potwierdzili znany już fakt, że to żydowskie komanda zatrudnione były bezpośrednio przy eksterminacji. Sonderkommanda pracowały przy komorach gazowych i krematoriach, wyrywały trupom złote zęby i obcinały włosy, wykopywały groby i później te same groby rozkopywały by zatrzeć ślady ludobójstwa. To żydowscy technicy zbudowali nieużywaną później komore gazową w Theresienstadt, gdzie żydowska autonomia była tak daleko posun