Start arrow Nasz ruch arrow Wielka Polska w moim odczuciu
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10377918
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Wielka Polska w moim odczuciu


Nacjonalistyczne  Międzymorze, koncepcja skonsolidowania   państw słowiańskich, Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Serbii, Białorusi,  Bułgarii , Macedonii, Czarnogóry -w unię gospodarczą otwartą na kierunek  eurazjatycki, szczególnie Rosje. Nie wyklucza to też innych państw np. Węgier by zasilili szeregi unii gospodarczej proponowanej w formie słowiańskiej.
Unie swobodnego przepływu towarów i kapitału na równych prawach. Naszym zadaniem jest przekonać nie przekonanych że jedyną alternatywą dla dominacji UE, USA jest zachowanie równowagi w naszej części Europy by  narodowy interes stał się sukcesem gospodarczym a nie koleją fasadą pod czyjeś dyktando i zysk.

Przeciwstawiając się Unii Europejskiej i Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, następstwem  jest także opuszczenie struktur NATO i budowy narodowego sektora gospodarczo – militarnego oraz budowy nowoczesnych i adekwatnych do zagrożeń Sił Zbrojnych. Stawiając oprócz zawodowej armii na obrona terytorialną, formacja obronną z dostosowanym uzbrojeniem do terenu działań, także trzeba budować : Siły specjalne, specjalnego przeznaczenia  operujące na tyłach wroga lub mogące spełniać rolę samodzielnych oddziałów partyzanckich. Siły Szybkiego Reagowania, mobilne oddziały zdolne do szybkiego przemieszczania się i dużej sile ognia. Siły morskie, formacja obronna składająca się z kutrów rakietowych, głębinowych oraz naziemnych rakiet ziemia-woda. Siły Obrony powietrznej – formacja składająca się z lotnictwa przechwytującego, wsparcia oraz zestawów rakietowych ziemia –powietrze.

Kwestią następną jest rozwiązanie kwestii Ukrainy,  ludobójstwa Polaków  na terenie II RP, Wołyń, Podole, Małopolska Wschodnia oraz Lwów. Sprawa ta wymaga od Ukrainy oficjalnego przyznania się do ludobójstwa i odejścia od polityki propagowania przez władze ukraińskie zbrodniarzy ludobójstwa Polaków na narodowych bohaterów. Przywróciło by to szanse powrotu Ukrainy na łono państw słowiańskich w koncepcji międzymorza.
Przechodząc do spraw bieżących Polski, ochrona dzieci od chwili ciąży, poczęcia do lat pełnoletniości, jest obowiązkiem rodziców i państwa polskiego.

Państwa polskiego, narzucając wręcz większy obowiązek ochrony tego życia, gdyż stanowi to o naszej egzystencji i zachowania polskości. A za tym idzie także dostępność do nowoczesnych form leczenia i rehabilitacji, szpitali i placówek specjalistycznych.

Opierając to wszystko na chrześcijańskich korzeniach etyczno-moralnych musi skutkować następnym pokoleniem Polaków oddanych Ojczyźnie. Czy obecny KK sprosta lub nie to zależy od nas samych, akceptujących lub nie akceptujących liberalizmu w Kościele katolickim. Czy też będziemy szukać i stawiać na kapłanów o charakterze nacjonalistycznym?

Można powiedzieć też nie ma takiego Kościoła katolickiego na dzień dzisiejszy. Ale to nasza miłość do Boga może przenosić się na innych. Bóg w nas jest miłosierny i sprawiedliwy a zarazem potrafi oddać tym którzy szydzą z naszej wiary. Nawet jeżeli będzie miało to charakter militarny.

Bo jeżeli Bóg jest z nami, to kto przeciwko nam ?

( cz. II do tekstu ‘’To przesłanie przeznaczone jest dla Ciebie !’’)
Janusz Mucha
< Poprzedni   Następny >
User Comments

Koncepcja całkiem fajna, może gdyby nie ta nazwa kojarząca się bardziej z filmem niż jakimś realnym tworem.
Taką koncepcję przedstawił już kiedyś Otton I, cesarz niemiecki. Państwa wchodzące w skład takiej federacji stworzyłyby potężny rynek. Z pewnością byłaby to przeciwwaga dla UE. Wydaje mi się a nawet jestem tego całkowicie pewien, że w przeciągu kilkudziesięciu lat taka federacja 'przeskoczyłaby' starą UE.
Jednak podłączanie do tego KK i moralności chrześcijańskiej jest dużym błędem. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę co to jest 'moralność chrześcijańska'. Nie będę pisał na ten temat, ale wystarczy tylko sięgnąć do historii chrześcijaństwa aby odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Co do KK natomiast. Będę pisał jak to jest w rzeczywistości. Bowiem rzeczywistość często różni się trochę od 'formalnego' stanu rzeczy. Tak więc KK podlega Watykanowi. Watykan natomiast jest państwem. Tak więc w rzeczywistości, czy to się Wam podoba czy nie, ale każdy ksiądz jest przedstawicielem obcego państwa. I teraz sprawa najważniejsza: gdy taki ksiądz otrzyma z 'góry' dyspozycje wykonania jakiegoś kroku który to krok zadziała na szkodę państwa Polskiego to wykona ją czy nie? Śpieszę z odpowiedzią: wykona. Przynajmniej 9 na 10 księży ją wykona. Tak więc podpieranie się KK i krwiożerczą etyko-moralnością chrześcijańską i dużym błędem.

Napisał Arkadiusz, dzień 01/23/2017 o 21:51

Sprawa KK w powyższej publikacji oczywiście budzi spekulacje. Jednak nie opiera się ona na współczesnej nauce Watykanu ale tej przedwojennej akceptowanej przez Romana Dmowskiego. Trudno każdemu z osobna tłumaczyć ten fakt.Dla nacjonalisty polskiego powinno być to bez tematowe w kwestii interpretacji.

Napisał Janusz Mucha, dzień 02/09/2017 o 19:57

 1 
Page 1 of 1 ( 2 User Comments )
©2006 MosCom

Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Wielka Polska w moim odczuciu ...

Enter your comment below.

(wymagane)

(optional)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora

(optional)
 
Imieniny
28 Marca 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aniela, Antoni, Jan,
Krzesisław, Sykstus
Do końca roku zostało 279 dni.
Sonda
Cytat
Unia Europejska coraz bardziej upodabnia się do ZSRR, powolna centralizacja władzy, ograniczanie kompetencji rządów narodowych, nawet iście sowiecka korupcja!
Władimir Bukowski rosyjki dysydent z czasów ZSRR
Advertisement
Advertisement