foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 

Jak co roku delegacja Obozu Wielkiej Polski oddała cześć i honory Ojcom Niepodległości Polski. Złożyliśmy biało-czerwone wiązanki przy pomniku Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Wojciecha Korfantego.

 

Na Cmentarzu Bródnowskim zapaliliśmy biało-czerwone znicze na grobie Romana Dmowskiego, odmawiając modlitwę za jego duszę.

Korzystając z okazji wizyty w Warszawie odwiedziliśmy jeszcze dwa, bardzo ważne miejsca dla nas.

Więzienie na Mokotowie, gdzie żydokomuna katowała i mordowała największych Synów naszej Ojczyzny m.in. rtm. Witolda Pileckiego i gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.

Kolejnym celem naszej wędrówki było miejsce uświęcone polską krwią – las w Palmirach. Tamtejsze muzeum robi duże wrażenie i pozostaje mieć nadzieję, że będzie oblegane nie tylko przez wycieczki szkolne ale i odwiedzających nasz kraj i delegacje międzynarodowe tymi z Niemiec i Izraela na czele.

Ostatnim punktem był Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie kilka lat temu miała miejsce kuriozalna sytuacja. Mianowicie na jednej z tablic umieszczono miejscowość Bircza aby po kilku dniach usunąć. Niestety, do chwili obecnej nazwa miejscowości nie została przywrócona.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Żydzi są najinteligentniejszym narodem na świecie, więc jeśli jest dla nich korzystne zmienić nazwisko, czynią to. To jest wszystko na ten temat. Oni mieszają się z waszym społeczeństwem, które jest zupełnie skorumpowane, więc gdy to jest korzystne dla Żydów głupi goj nie zdaje sobie sprawy z tego, że ci Żydzi, którzy mają nie-żydowskie nazwiska są Żydami.
Harold Wallace Rosenthal administracyjny asystent senatora Jacob`a Javitz`a - 1967Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej