foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W dniach 14 i 24 listopada 2021 r. we Wrocławiu odbyły się pikiety narodowe poparcia Wojska Polskiego, Straży Granicznej oraz funkcjonariuszy innych resortów mundurowych. Siły te bronią wschodniej granicy Polski przed nachodźcami wykorzystywanymi przez ludzi A. Łukaszenki do dezorganizacji granicy wschodniej poprzez nasyłanie ich do niszczenia zabezpieczeń na granicy i ataków na obrońców granic.

Media nurtu lewackiego jak TVN, Gazeta Wymóżdżająca, patocelebryci typu Lempart, Kurdej-Szatan, posłowie „lewitujący” atakowali haniebnie obelgami plując na mundur Polskiego Żołnierza. Skandaliczne zachowania publiczne jasno pokazują ludzi wypranych z polskości i tożsamości narodowej. Należy zadać pytanie – na usługach jakiego wywiadu są te warchoły, od wielu lat podważające prawo np. do Marszów Niepodległości, a obecnie plujące na Polski Mundur Żołnierza. Czas najwyższy pociągnąć do odpowiedzialności karnej tego typu antypolskie indywidua.

Dariusz Stępiński

24 listopada 2021 r. pikieta przed Urzędem Wojewódzkim - Obrońcom Granic dziękujemy. Pan poseł Krzysztof Tuduj, Straż Narodowa, Konfederacja Korony Polskiej, Konfederacja, Ruch Narodowy, Obóz Wielkiej Polski, Młodzież Wszechpolska, Partia Korwin.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzmię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka z Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.
Donald Tusk miesięcznik ZNAK nr.11-12, 1987r.Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej