foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W listopadzie we Wrocławiu odbył się wernisaż Stowarzyszenia 14.06.1940 roku – upamiętniający wywózki Polaków do KL Auschwitz. Organizatorzy za cel stawiają sobie propagowanie zapomnianej i przemilczanej celowo historii wywózki Polaków do obozu śmierci w Oświęcimiu.

Diaspora żydowska była wywożona do Auschwitz-Birkenau dopiero od 1941 roku. Niemcy nie tylko mordowali wszystkie narodowości i w ten sam sposób, lecz także dokonywali doświadczeń medycznych na ludziach. Uśmiercano wykorzystując gaz, a żyjących często wrzucano do piecy krematoryjnych. Polskie miejsca pamięci na terenie obozu mają czarne tablice, by nie były zbyt widoczne dla zwiedzających. Wycieczki oprowadzane są jedynie po miejscach martyrologii narodu żydowskiego – w ramach tworzenia historii zgoła innej, na modłę przedsiębiorstwa Holocaust Industry i ich geszeftu. Dlatego też tak ważna jest inicjatywa Stowarzyszenia Pamięci Ofiar 14.06.1940 roku i wernisaż który odbył się we Wrocławiu.

Poniżej film za zgodą władz Stowarzyszenia.

https://fb.watch/anJqj0w0Oh/

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

...jest ona (nowoczesna polityka Polska) tylko owocem bezinteresownej miłości Ojczyzny, zdrowego rozsądku, no i trochę energii. I może najważniejsz± rzeczą była bezinteresowność. Nakreślić sobie plan na dużą odległość i wykonywać go konsekwentnie, bez względu na to, że owocu wysiłków może się nie będzie za życia oglądało, mogli tylko ludzie myślący nie o tym, czym oni będą, jaką karierę zrobią, jeno o tym, co będzie z Polską. Tej pracy, w której trzeba było zwalczać tyle przeszkód we własnym społeczeństwie, mogli się oddać tylko ludzie nie dbający o popularność, o zaszczyty, o hołdy...
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej