foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Delegacja Obozu Wielkiej Polski będąc w Warszawie udała się na Plac na Rozdrożu. W centralnym punkcie znajduje się pomnik Romana Dmowskiego, przy którym złożono wiązankę kwiatów z biało-czerwoną szarfą oddając nasz hołd architektowi odzyskanej niepodległości w 1919 r.

Po prawicy Romana Dmowskiego znajduje się pomnik Wojciecha Korfantego – najbardziej niszczonego przez sanację polityka, co przy okazji przypominamy w naszej audycji.

Kolejnym punktem delegacji z kwiatami w biało-czerwonych barwach był Park Ujazdowski i znajdujący się w jego centralnym położeniu pomnik Ignacego Jana Paderewskiego, sygnatariusza wespół z Romanem Dmowskim zwycięskiego dla Polski i Polaków Traktatu Wersalskiego.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Żydzi są najinteligentniejszym narodem na świecie, więc jeśli jest dla nich korzystne zmienić nazwisko, czynią to. To jest wszystko na ten temat. Oni mieszają się z waszym społeczeństwem, które jest zupełnie skorumpowane, więc gdy to jest korzystne dla Żydów głupi goj nie zdaje sobie sprawy z tego, że ci Żydzi, którzy mają nie-żydowskie nazwiska są Żydami.
Harold Wallace Rosenthal administracyjny asystent senatora Jacob`a Javitz`a - 1967Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej