foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W związku z przypadającą w marcu 2023 r. rocznicą 20. lecia reaktywacji Obozu Wielkiej Polski, zapaliliśmy znicz na grobie założyciela OWP, wybitnego Polaka i Wielkiego Patrioty Romana Dmowskiego.

To właśnie Roman Dmowski, jako jeden z nielicznych toczył bezinteresowną walkę o naszą Ojczyznę. Żył i pracował dla Polski. Człowiek o nieskazitelnej reputacji, nie skalany jak wielu mieniących się "ojcami niepodległej" współpracą z obcymi agenturami. Na obraz i podobieństwo ideałów swoich stworzył organizację, wówczas jedyną narodową, dla której dobro ojczyzny było nadrzędną wartością. Dziś mija 20 lat odkąd odrodziła się Jego idea właśnie w nas. W obecnych działaczach Obozu Wielkiej Polski. Obozu narodowego, jedynego (jak w czasach R. Dmowskiego) dla którego nie liczy się poklask, stołki, dla którego wielkie hasła nie są przykrywką szemranych interesów i służalczego nawyku. Dla nas, jak dla tych z pokolenia R. Dmowskiego, Polska, jej dobro, i interes narodowy jest najważniejszy. To już 20 lat, nie tylko wiary i nadziei, ale ciężkiej pracy na rzecz uświadamiania narodowego i walki o polski interes. Za czasów Dmowskiego jeden był za to potężny szkodnik, pasożyt i zdrajca pełzający u stóp obcych agentur. Dziś takich piłsudczyków jest wielu, gotowych na jedno skinienie oddać nie tylko własną godność ale i Polskę w obce ręce. Jednak póki my, póty nadzieja, bo ona w nas nie zginie.

Polski nie oddamy! I z posterunku jaki nam wyznaczył Roman Dmowski nie zejdziemy.

Czołem Wielkiej Polsce! 

Aneta Sala

Komentarze obsługiwane przez CComment

świat rządzony jest przez zupełnie inne persony, niż myślą ci, którzy nie są za kurtyną.
Benjamin Disraeli Premier Wielkiej Brytanii 1874-1880Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej