foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


91. lat temu urodził się Przemysław Górny. Człowiek legenda. Nauczyciel, który wychował poprzez swoją postawę wielu. Syn działacza Stronnictwa Narodowego (SN) i żołnierza Narodowej Organizacji Wojskowej (NOW). Wraz z ojcem uczestnik ceremonii pogrzebowej Romana Dmowskiego, co na zawsze utkwiło w jego pamięci.

Organizator tajnej Ligi Narodowo-Demokratycznej, za co był sądzony, katowany i więziony przez komunistów. Działał w Stronnictwie Narodowym, senioralnym (SN) a także Stronnictwie Narodowym „Szczerbiec” mec. Mariana Barańskiego i Narodowym Towarzystwie Oświatowym (NTO) mec. Eugeniusza Grzejdziaka. Przemysław dołączył do Obozu Wielkiej Polski, którego prawna siedziba znajdowała się przez kilka lat w jego mieszkaniu. Uczestniczył w akcjach i spotkaniach OWP, przemawiał i wpierał członków organizacji. W 2009 r. protestował wraz z OWP pod Żydowskim Instytutem Historycznym (ŻIH) wobec kłamstw dr Aliny Całej i innych pracowników tej instytucji.

Prezes Honorowy Obozu Wielkiej Polski

Cześć jego pamięci !

Komentarze obsługiwane przez CComment

Pomimo to poszedłem do trzeciej Dumy. Było to po pierwsze, kwestia honoru: nie mogłem się cofać po wymierzonym w Polskę ciosie, będącym odpowiedzią na politykę, której byłem głównym przedstawicielem. Po wtóre, stanowisko posła stolicy i prezesa Koła Polskiego dawało mi oficjalny tytuł do przemawiania i działania w imieniu Polski, co mi właśnie w owym momencie było potrzebne.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej