foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Informujemy, iż znane są już terminy rozpoznania zażaleń na odmowę śledztw przez prokuratury rejonowe na wnioski Obozu Wielkiej Polski.

Pierwsza sprawa dotyczyła zawiadomienia Obozu Wielkiej Polski do Prokuratury Rejonowej w Koninie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa propagowania zbrodni ukraińskich nacjonalistów i członków formacji kolaborujących z III Rzeszą Niemiecką przez grupę kilkudziesięciu obywateli Ukrainy w parku im. Fryderyka Chopina – o czym pisaliśmy tutaj. Po naszym zażaleniu na decyzję w/w Prokuratury o odmowie śledztwa, Sąd Rejonowy w Koninie II Wydział Karny dnia 28. czerwca 2023 r. o godz. 8:30 w sali nr 2.62 zapozna się z aktami sprawy, w tym z naszymi wnioskami.

Druga sprawa dotyczyła również zawiadomienia Obozu Wielkiej Polski, tym razem do Prokuratury Rejonowej w Otwocku o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na dopuszczeniu do handlu tj. czerpania korzyści finansowych, przedmiotów z symboliką propagującą ustrój faszystowski – symbol neonazistowskiego tzw. „pułku Azov” - o czym pisaliśmy tutaj. Sąd Rejonowy w Otwocku II Wydział Karny, w dniu 19. maja 2023 r. o godz. 10:05 w sali nr 6 na posiedzeniu sądowym zapozna się z aktami sprawy na wniosek wniesionego zażalenia na decyzję Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Dział Prawny

Obozu Wielkiej Polski

Komentarze obsługiwane przez CComment

świat rządzony jest przez zupełnie inne persony, niż myślą ci, którzy nie są za kurtyną.
Benjamin Disraeli Premier Wielkiej Brytanii 1874-1880Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej