foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ostrzeżenie
  • Funkcje poczty zostały wyłączone na tej stronie przez administratora.

 

4 marca 2018 odbył się w Gdańsku po raz czwarty Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość poprzedziła Msza Św. w kościele św. Brygidy. Kościół św. Brygidy zawsze był miejscem, gdzie gromadzili się gdańscy patrioci, dlatego wszelkie uroczystości patriotyczne zaczynają się w tym kościele. Po zakończeniu ceremonii religijnej przed kościołem uformował się marsz, który przeszedł ulicami Starego Miasta.

Wzięli w im udział kombatanci, grupy rekonstrukcyjne odtwarzające oddziały wojskowe, pojazdy wojskowe, działacze organizacji narodowych z udziałem Obozu Wielkiej Polski oraz liczni mieszkańcy Gdańska oraz wiele osób, które przyjechały do Gdańska specjalnie na tą uroczystość. Duże zainteresowanie wzbudzały pojazdy pancerne z II wojny światowej. Po dotarciu na Długi Targ nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego i okolicznościowe przemówienia. Ten uroczysty dzień uświetnił występ rapera-patrioty Tadeusza „TADKA” Polkowskiego. Podczas swojego występu w piękny sposób opowiedział o Żołnierzach Wyklętych i ich walce o niepodległą Polskę zarówno w swoich muzycznych kawałkach jak i opowiadając o nich. Hańbą po raz kolejny okrył się prezydent Gdańska, który nie wziął udziału się w uroczystościach. Po za tym przykrym zdarzeniem, była to piękna patriotyczna manifestacja. Pamiętajmy, że Gdańsk i Pomorze było miejscem działania między innymi V Wileńskiej Brygada AK. To w Gdańsku zostali zamordowani żołnierze tej brygady Inka i Zagończyk. Dopiero niedawno odnaleziono miejsce ich spoczynku i godnie pochowano z honorami państwowymi. Cześć i chwała Bohaterom!

Jacek Łojko

Komentarze obsługiwane przez CComment

Polski się nie buduje ani dla siebie, ani dla swej partii, ani nawet dla swego pokolenia. Ona jest własnością nieskończonego szeregu pokoleń, które ją tworzyły i tworzyć będą, które stanowi± naród. Tylko ten w wielkich, przełomowych chwilach znajdzie właściwą drogę, kto ma poczucie odpowiedzialności względem tak pojętego narodu.
Roman Dmowski



Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej