foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Młode państwo polskie z trudem przywrócone na mapę świata traktatem wersalskim wywalczonym przez Romana Dmowskiego oraz Ignacego Paderewskiego, polskiego pianisty wirtuoza ogłasza swoją niepodległość 28 czerwca 1919r. Po 123 latach niewoli nareszcie ponownie łopoczą sztandary z Orłem Białym, po wszystkie krańce ówczesnych granic państwa polskiego.

Nasza młoda Ojczyzna zostaje zaatakowana przez dwa barbarzyńskie, pogańskie totalitaryzmy. 1 września 1939r. atakują socjalistyczne Niemcy, a 17 września 1939r. sowiecka komunistyczna Rosja. W wyniku podpisanego wcześniej Paktu Ribbentrop-Mołotow pomiędzy agresorami, skierowanego przeciwko Polsce, tocząc walki z Niemcami na froncie Polacy otrzymują cios w plecy ze wschodu od ZSRS. W wyniku niebywałej ignorancji wywiadów zachodnich co do paktu Ribbentrop-Mołotow, Polska nic o nim nie wie do momentu ataku przez sowietów.

Tragizm losów Polski i Polaków w wojnie jest ogromny. Straty ludności cywilnej, mordy na żołnierzach i policjantach. Egzekucje dokonywane przez Niemców – Palmiry, Wawer i wiele innych. Sowieci dokonywali takich samych zbrodni – Grodno, Mińsk, Wileńszczyzna. Potem zaś Katyń, Starobielsk, Ostaszków. V kolumna niemiecka - żydowska i ukraińska działały nagminnie, strzelając żołnierzom i policjantom polskim w plecy, działając dla obu barbarzyńców ze wschodu i zachodu.

Na nas, obecnym pokoleniu spoczywa obowiązek pamięci o ofiarach oraz nieustanna walka o niepodległą i suwerenną Polskę, którą teraz próbuje podporządkować sobie tzw. Unia Europejska. Obudźcie się rodacy, póki jeszcze macie Ojczyznę...

Dominik Harpia

Komentarze obsługiwane przez CComment

...jest ona (nowoczesna polityka Polska) tylko owocem bezinteresownej miłości Ojczyzny, zdrowego rozsądku, no i trochę energii. I może najważniejsz± rzeczą była bezinteresowność. Nakreślić sobie plan na dużą odległość i wykonywać go konsekwentnie, bez względu na to, że owocu wysiłków może się nie będzie za życia oglądało, mogli tylko ludzie myślący nie o tym, czym oni będą, jaką karierę zrobią, jeno o tym, co będzie z Polską. Tej pracy, w której trzeba było zwalczać tyle przeszkód we własnym społeczeństwie, mogli się oddać tylko ludzie nie dbający o popularność, o zaszczyty, o hołdy...
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej