foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


11. listopada 2019r. we Wrocławiu o godz. 19. rozpoczął się Marsz Niepodległości środowisk patriotycznych i narodowych, liczący około 2 tyś uczestników. Po przejściu 300 metrów został rozwiązany przez wysłannika Urzędu Miejskiego, którego zawiadomienie o takiej możliwości trwało 60-80 sekund. Decyzja została podjęta w trybie przyspieszonym, bez wręczenia pisma organizatorowi. Oficjalnym powodem rozwiązania marszu było odpalenie rac oraz „okrzyki antysemickie”. Działacze Obozu Wielkiej Polski dzielnicy dolnośląskiej, biorący udział w pochodzie, stanowczo zaprzeczają aby takie miały miejsce. Czy hasło „tu jest Polska a nie Polin” jest antysemickie?

Wystąpienia przed wyruszeniem marszu także nie były antysemickie, skoro traktowały o obowiązkach spoczywających na barkach Polaków, pielęgnowania i dbania o polskość państwa, narodu i naszych rodzin.

Pierwsze race zostały odpalone na końcu pochodu przez prowokatorów tajniackich związanych z milicją. Niestety, nagrania wideo oraz zdjęcia z tego zdarzenia szybko zniknęły z mediów społecznościowych. Po ogłoszeniu informacji o rozwiązaniu marszu i gróźb użycia przymusu bezpośredniego, z tłumu poleciały race, petardy oraz okrzyki 'gestapo!'. Rozwój sytuacji stał się zagrożeniem dla zdrowia i życia uczestników pochodu, szczególnie dla małoletnich, osób starszych i inwalidów. Dziennikarze z serwisów prawicowych byli szarpani i popychani. Uczestnicy marszu bici. Zatrzymano kilkanaście osób. Trwa ustalanie personaliów rodziców z dziećmi. Siły porządkowe wraz z tajniakami były poważne. Użyto gazu, armatek wodnych z farbą i środkami drażniącymi skórę, aby namierzyć uczestników pochodu niechcących rozejść się. Można sądzić, że był to z góry zaplanowany scenariusz magistratu z Sutrykiem rezydentem niemieckiej, marksistowskiej UE. Część uczestników pochodu, rozwścieczona tą prowokacją, w liczbie około 300 osób ruszyła na magistrat, aby wyrazić swoje oburzenie. Po przejściu około 150 metrów, na moście pomorskim, zostali zablokowaniu z obydwu stron. Nastąpiły dalsze aresztowania.

Wobec zaistniałych wydarzeń należy zadać pytanie: czy we Wrocławiu pod rządami politycznych zbirów czworga tj. Sutryka, Lorenca, Ciążyńskiego i Burej, wracają czasy czerwonej komunistycznej zarazy? Wieczna wam hańba, żeście podnieśli swoje zaprzańskie łapsa na Polaków!

Pogwałcono konstytucyjne prawa: art. 7; art. 8 pkt 1 i 2; art. 25 pkt 2; art. 30; art. 32 pkt 1 i 2; art. 37; art. 40; art. 54 pkt 1; art. 57. Piękną macie kartę złamanych artykułów Konstytucji RP z 1997r.

Dominik Harpia

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Polski się nie buduje ani dla siebie, ani dla swej partii, ani nawet dla swego pokolenia. Ona jest własnością nieskończonego szeregu pokoleń, które ją tworzyły i tworzyć będą, które stanowi± naród. Tylko ten w wielkich, przełomowych chwilach znajdzie właściwą drogę, kto ma poczucie odpowiedzialności względem tak pojętego narodu.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej