foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


TVP i MSZ podpisały 23 kwietnia porozumienie o utworzeniu kanału TV Białoruś. Oczywiście, UE zapewniała że pokryje koszty propagandowej stacji, ale jak przyszło co do czego - to tylko my sami  wykładamy na to 16 mln zł. Rola ma być podobna do "naszego" radia "Wolna  Europa". Znów wykorzystuje się nas, dla swoich  celów. Z naszej strony, to tylko awanturnictwo,  wobec tego słowiańskiego kraju i narodu.

 

         Polskojęzyczne media, wmawiają nam jakiż to dyktator, ten okropny Łukaszenka, jak tłamsi  "demokracje" i "mniejszość polską". Syjonistyczna międzynarodówka najwyraźniej chciała  przy okazji ostatnich wyborów prezydenckich  powtórzyć scenariusz ukraiński. Nie udało się,  więc próbują dalej. Wtedy to, jak spod ziemi  pojawiły się w Mińsku namioty, śpiwory, ciepłe  napoje, wyżywienie. Czy komuś się podoba czy nie -  Łukaszenka otrzymał ponad 82% głosów poparcia. 
Agentura nasłana tam w roli "obserwatorów", nie  miała nawet pretekstów do wołania o sfałszowaniu  wyborów. Oburzano się w Polsce, że brakło kart do  głosowania, ktoś inny - że musieli się przedtem  sprawdzać na listach do głosowania. Jakoś w USA  czy w Kanadzie, także muszą zwalniać się z pracy,  aby sprawdzić swoje nazwiska na listach  wyborczych. Tam jest ok - a tutaj be.

         Międzynarodowa sitwa "uszczęśliwiaczy ludów na  siłę" chce koniecznie tego samego scenariusza  ukraińskiego na Białorusi. A i tam nie poszło tak, jak chcieli. Blok  Janukowycza otrzymał ponad 32% głosów, "piękna  Julia" 22% a agentura prezydenta Juszczenki ok  14%, czyli niecałą połowę tego, co zagarnął  Janukowycz. Nasze media miały minę, jakby się soku  z cytryny napiły.

Wracając jeszcze na chwilę na Białoruś:
W raporcie ONZ o rozwoju w 2003 roku zajmowała 53  miejsce i wchodzi do grupy państw z wysokim  poziomem rozwoju ludzkiego (Rosja znajduje się o  10 miejsc niżej, a Litwa tylko o 2 miejsca wyżej).

A gdzie ten "reżim", który chcemy obalać? Czy to, że prezydent walczy z tymi, którzy chcą  obalić legalną władzę metodami nieprawnymi - jest  przestępstwem? Czy istnieje w Europie choć jedno państwo, w  którym działalność skierowana jest na obalenie  legalnej władzy i nie jest to przestępstwem w  świetle prawa?

A co mówi sam Aleksander Łukaszenka?
"My rozumiemy, że (nagonka) to nie jest wola tych  narodów (m.in. o Polsce), z którymi nas  historyczne wiążą bratnie więzy i stosunki dobrego  sąsiedztwa. W jakichkolwiek czarnych barwach nie  przedstawiliby wam Białorusi - wiedzcie, że zawsze  byliśmy i będziemy otwartymi, przyjaznymi  sąsiadami i gościnnymi gospodarzami."
"Niech Zachód nas nie poucza o prawach człowieka.  Wasza demokracja przesiąkła krwią" - trudno się  nie zgodzić.

A teraz jeszcze za pieniądze obywateli -  organizuje się propagandową tubę na Białoruś. 
Efekt będzie tak jak z Rosją i poniekąd Ukrainą -  znów pogorszymy sobie stosunki z sąsiadami. Z  naszej "misji zaprowadzania wolności i  uszczęśliwiania na siłę" mamy tylko embarga na  nasze towary, które eksportowaliśmy na wschód.

Obóz Wielkiej Polski - nie tylko wyraża swoje  oburzenie tym krokiem TVP i MSZ, ale i wierzy, że  naród polski - wreszcie przejrzy na oczy.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Żydzi są najinteligentniejszym narodem na świecie, więc jeśli jest dla nich korzystne zmienić nazwisko, czynią to. To jest wszystko na ten temat. Oni mieszają się z waszym społeczeństwem, które jest zupełnie skorumpowane, więc gdy to jest korzystne dla Żydów głupi goj nie zdaje sobie sprawy z tego, że ci Żydzi, którzy mają nie-żydowskie nazwiska są Żydami.
Harold Wallace Rosenthal administracyjny asystent senatora Jacob`a Javitz`a - 1967