foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Polonusi w Nowym Jorku przyjęli Pana Prezydenta entuzjastycznie. Powiedział, że dotychczas nie spotkał się z tak gorącym powitaniem, ale czy nasi rodacy nie powinni  zastanowić się nad pewnymi sprawami? W sytuacji, kiedy przytłaczająca większość Amerykanów uważa inwazje USA w Iraku za narodowe nieszczęście (quagmire), do Nowego Jorku przyjeżdża Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński, który w wywiadzie udzielonym organowi konserwatystów syjonistów New York Sun Alexowi Storozynskiemu oświadcza, ze "Wojna w Iraku jest dobra dla USA" Link


      Ostrzega przed zagrożeniem ze strony Iranu (!?!),  chwali Merkel i Sarkoziego za poparcie USA,podkreśla, że Polska ciągle zacieśnia stosunki  z Izraelem. Chwali się, że dzięki niemu, buduje się Muzeum Kultury Zydowskiej w Warszawie. W polskim konsulacie odbyła się prezentacja muzeum.
Jaką jeszcze niespodzianke szykuje Pan Prezydent?
26.09 ma się spotkać z Komitetem Zydów Amerykańskich.
W jakiej sprawie? Czy moze juz przywiózł zgodę na wypłacenie odszkodowań?
Feliks Dekański

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzmię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka z Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.
Donald Tusk miesięcznik ZNAK nr.11-12, 1987r.