foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 2 marca 2007r. o godzinie 16:45 rozpoczęła się pikieta pod ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, na Al. Ujazdowskich 29/31. Działacze narodowi z transparentem Obozu Wielkiej Polski oraz Stowarzyszenia Narodowego im. Romana Dmowskiego, rozpoczęli akcje, tuż przed wejściem do ambasady. Przemawiali kolejno: Marian Barański (prezes Stowarzyszenia Narodowego im. Romana Dmowskiego); Dawid Berezicki (przewodniczący Obozu Wielkiej Polski) oraz Sławomir Zakrzewski (Polskie Lobby przeciwko UE).

Potępiono jednoznacznie amerykańską hegemonię oraz wszelkie jej objawy, takie jak: budowa tarczy antyrakietowej w Polsce, bezprawny udział wojsk Rzeczpospolitej Polskiej w Afganistanie i Iraku oraz ogólna prowokacyjna nagonka w polskich i zachodnich mediach, na temat krajów bliskiego wschodu i Europy wschodniej.

Przedstawiamy kilka zdjęć z pikiety. To zaledwie wstęp, do ogólnopolskich akcji sprzeciwu, wobec budowy tarczy antyrakietowej. 

Może rząd zobaczy sondaże, w których większość Polaków jest przeciwna nastawiania karku dla bezpieczeństwa USA. Poczyniania gabinetu w tej sprawie, dobrze charakteryzują słowa Romana Dmowskiego, jak zawsze wyjątkowo aktualne: "Człowiek, który ryzykuje byt narodu, jest jak gracz, który siada do zielonego stołu z cudzymi pieniędzmi." Na pikiecie skandowano m.in. "Nie dla tarczy", "mędrcy Syjonu nic po kryjomu".

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

W walce nie ma zmiłowania ani kapitualcji na dogodnych warunkach. W walce jest śmierć, albo zwycięstwo.
Roman Dmowski