foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 11 listopada 2007 r., szereg organizacji narodowych uczciło Święto Niepodległości na terenie całego kraju. Wśród biorących udział w uroczystościach znaleźli się, jak co roku, działacze Obozu Wielkiej Polski, którzy składali wieńce w wielu Polskich miastach. W związku z tym, otrzymaliśmy również kilka relacji w postaci zdjęć. To ciekawa forma na upamiętnienie dni takich jak ten, dlatego też na przyszłość chcemy wprowadzić fotoreportaż, jako jedną z obowiązkowych form zapisu tego rodzaju uroczystości.

Niezwykle pozytywną formą tegorocznego Święta Niepodległości, była również wspólna manifestacja organizacji narodowych. W stolicy inicjatorem i organizatorem Pochodu Niepodległości, był Obóz Narodowo-Radykalny, stąd też podobnie jak pod pomnikiem, składamy podziękowania kolegom z ONR.
W ostatniej chwili grupa Warszawska OWP, zdecydowała się dołączyć do tej szczytnej inicjatywy. Tak, więc nasi działacze w ok. 20 osobowym składzie, zamykali Pochód, który wyruszył z parku saskiego. Przemarsz ulicami Warszawy, zakończył się pod pomnikiem Naszego Wodza. Wieniec w imieniu OWP złozył kol. Krzysztof Kapłon. Przemawiali kolejno weterani Ruchu Narodowego, na czele z naszym seniorem, – kol. Przemysławem Górnym. A następnie przedstawiciele młodszego pokolenia. W imieniu ONR przemawiali przedstawiciele ze Śląska i Mazowsza, zaś z ramienia OWP – kol. Dawid Berezicki. Nasi działacze złożyli mimo starań i tak zbyt skromny wieniec, dla tak Wielkiego Polaka. Miejmy nadzieję, że z roku na rok, coraz liczniej gromadzić się będą narodowcy, aby tym głośniej świętować dzień odzyskania niepodległości. Dzięki naszym ideowym poprzednikom, Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Powstania nasze były zbrojnymi protestami przeciw uciskowi, nie zaś walką o odbudowanie państwa polskiego. Żadne z nich nie miało planu tego państwa, kierownicy ich nie zastanawiali się nawet poważnie nad tym, co by zrobili w razie powodzenia.
Roman Dmowski