Dnia 11 listopada 2007 r., szereg organizacji narodowych uczciło Święto Niepodległości na terenie całego kraju. Wśród biorących udział w uroczystościach znaleźli się, jak co roku, działacze Obozu Wielkiej Polski, którzy składali wieńce w wielu Polskich miastach. W związku z tym, otrzymaliśmy również kilka relacji w postaci zdjęć. To ciekawa forma na upamiętnienie dni takich jak ten, dlatego też na przyszłość chcemy wprowadzić fotoreportaż, jako jedną z obowiązkowych form zapisu tego rodzaju uroczystości.

Niezwykle pozytywną formą tegorocznego Święta Niepodległości, była również wspólna manifestacja organizacji narodowych. W stolicy inicjatorem i organizatorem Pochodu Niepodległości, był Obóz Narodowo-Radykalny, stąd też podobnie jak pod pomnikiem, składamy podziękowania kolegom z ONR.
W ostatniej chwili grupa Warszawska OWP, zdecydowała się dołączyć do tej szczytnej inicjatywy. Tak, więc nasi działacze w ok. 20 osobowym składzie, zamykali Pochód, który wyruszył z parku saskiego. Przemarsz ulicami Warszawy, zakończył się pod pomnikiem Naszego Wodza. Wieniec w imieniu OWP złozył kol. Krzysztof Kapłon. Przemawiali kolejno weterani Ruchu Narodowego, na czele z naszym seniorem, – kol. Przemysławem Górnym. A następnie przedstawiciele młodszego pokolenia. W imieniu ONR przemawiali przedstawiciele ze Śląska i Mazowsza, zaś z ramienia OWP – kol. Dawid Berezicki. Nasi działacze złożyli mimo starań i tak zbyt skromny wieniec, dla tak Wielkiego Polaka. Miejmy nadzieję, że z roku na rok, coraz liczniej gromadzić się będą narodowcy, aby tym głośniej świętować dzień odzyskania niepodległości. Dzięki naszym ideowym poprzednikom, Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.