foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 24 maja 2009 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej 200 000 pomordowanych Polaków w KL Warschau, w murach świątyni św. Stanisława Biskupa Męczennika w Warszawie. Uroczystość zgromadziła ok 100 osób, środowiska narodowe, prawicowe, chrześcijańskie i niepodległościowe. Poświęcenia tablicy oraz przecięcia wstęgi dokonał arcybiskup Kazimierz Nycz. Prezes Stowarzyszenia KL-Warschau w swym przemówieniu dobitnie stwierdził, iż kolejny raz inicjatywa uczczenia pomordowanych spotyka się z niechęcią władz Warszawy, do której dotarła fobia antypolonizmu.

Znamienna jest tu zmowa milczenia i ignorowania tego podniosłego wydarzenia. Temat jak widać, jest bardzo niewygodny dla mediów i świata polityki.
 
Wciąż brak zgody i chęci na budowę pomnika ofiar KL Warschau. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz swą blokadę na budowę przerzuca na inne instytucje państwowe m.in. IPN. Podaje się np. wymóg podania powstania obozu zagłady, która m.in. warunkuje wybudowanie pomnika. A takowa jest przyjęta za procesem norymberskim.

Lecz w ten sposób łatwo wykorzystać braki w zniszczonych dokumentach historycznych.
Na obchodach nie mogło zabraknąć delegacji Obozu Wielkiej Polski, członków i sympatyków, przy tak ważnym wydarzeniu. Kol. Przemysław Górny kilkakrotnie zabierał głos przypominając o rocznicy Odzyskania Niepodległości 28 czerwca i związanymi z tym obchodami. W późniejszym terminie poinformujemy o planie uroczystości.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Niepodległość nie dlatego mamy, że ktoś powiedział głośno, iż jej chce, jeno dlatego że byli ludzie zmierzający planowo do jej odzyskania, orientujący się mniej więcej w warunkach do tego niezbędnych i umiejący te warunki dla postawionego sobie celu wykorzystać.
Roman Dmowski