foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 Do Informacji publicznej przekazujemy informacje o złożonym pozwie przez Pana Senatora Mec. Zbigniewa Cichońa z Krakowa -pełnomocnika Prezesa USOPAŁ, Jana Kobylańskiego przeciwko Radkowi Sikorskiemu-Ministrowi Spraw Zagranicznych RP. Pozew o ochronę dóbr osobistych został złożony w Sądzie Okręgowym w Warszawie w Wydziale Cywilnym w dniu 8 maja 2009r.

Powodem do złożenia pozwu są niedopuszczalne kłamstwa i oszczerstwa pod adresem prezesa Jana Kobylańskiego wypowiedziane przez Ministra R. Sikorskiego, miedzy innymi w piśmie z 9 lutego 2008 minister posunął się do jawnego kłamstwa w swym urzędowym piśmie do marszałka Senatu B. Borusewicza. W piśmie stwierdził: „(…) Według mojej wiedzy, Jan Paweł II nigdy nie zgodził się przyjąć Jana Kobylańskiego (…)”. Twierdzenie to dowodzi, że wiedza pana ministra spraw zagranicznych jest bardzo ograniczona.

 

Pan Prezes Jan Kobylański spotykał się z Janem Pawłem II wiele razy (w Argentynie w kwietniu 1987 roku, w Montevideo w Urugwaju w maju 1988 r., na specjalnej audiencji wraz z delegacją USOPAŁ w czerwcu 1996 r. w Watykanie oraz 3 czerwca 1997 r. w Gnieźnie, gdzie uczestniczył w rozmowie z Papieżem wraz z delegacją USOPAŁ). Istnieją liczne fotografie, dokumentujące powyższe spotkania prezesa J. Kobylańskiego z wielkim Papieżem-Polakiem.

 

Poza tym minister obraził Prezesa J. Kobylańskiego w 2007 r., w wywiadzie – rzeka pt. „Strefa zdekomunizowana”. Na s. 128, gdzie w sposób bardzo ordynarnym niegodnym ministra obraził Wielkiego Polaka i Patriotę Jana Kobylańskiego, Prezesa USOPAŁ.


Prezes Kobylański żąda sprostowania i przeprosin przez ministra oraz odszkodowania w wysokości 200 tysięcy złotych (dwustu tysięcy złotych), które zostaną przekazane na rzecz Ruchu Obrony Życia im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Polska nie jest własnością tego czy innego Polaka, tego czy innego obozu ani nawet jednego pokolenia. Należy ona do całego łańcucha pokoleń, wszystkich tych, które były i które będą.
Roman Dmowski