foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 13 grudnia 2010 w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Stowarzyszenie Małopolscy Patrioci oraz Liga Obrony Suwerenności zorganizowały manifestację antykomunistyczną. W manifestacji udział wzięli również działacze Obozu Wielkiej Polski z małopolski oraz kilka innych organizacji. Około stu osobowy pochód niosący flagi, banery i pochodnie, wznosząc okrzyki narodowe jak i antykomunistyczne wyruszył z pod Grobu Nieznanego Żołnierza na pl. Matejki, Traktem Królewskim przez rynek pod Krzyż Katyński.

Pod krzyżem został odśpiewany hymn narodowy oraz odczytano apel poległych ofiar komunizmu. Po zakończeniu manifestacji zbierano podpisy inicjujące ogólnopolską akcję aby 13 grudnia ustalić Dniem Pamięci Ofiar Reżimu Komunistycznego.

Komentarze obsługiwane przez CComment

...jest ona (nowoczesna polityka Polska) tylko owocem bezinteresownej miłości Ojczyzny, zdrowego rozsądku, no i trochę energii. I może najważniejsz± rzeczą była bezinteresowność. Nakreślić sobie plan na dużą odległość i wykonywać go konsekwentnie, bez względu na to, że owocu wysiłków może się nie będzie za życia oglądało, mogli tylko ludzie myślący nie o tym, czym oni będą, jaką karierę zrobią, jeno o tym, co będzie z Polską. Tej pracy, w której trzeba było zwalczać tyle przeszkód we własnym społeczeństwie, mogli się oddać tylko ludzie nie dbający o popularność, o zaszczyty, o hołdy...
Roman Dmowski