foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 11 listopada 2011r. Działacze Obozu Wielkiej Polski oraz zaproszone przez nas delegacje ze słowackiej organizacji Slovenské Hnutie Obrody (SHO) oraz serbskiej SNP 1389 zaznaczyli swą obecność podczas państwowych uroczystości nad Grobem Nieznanego Żołnierza. Zebrani na placu rodacy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się naszym transparentom oraz flagom naszych zagranicznych gości.

 

Przechodnie fotografowali się z nami wszystkimi oraz prowadziliśmy rozmowy z ludźmi, którzy sami do nas podchodzili. Jeden z naszych działaczy ze starszym już panem przedyskutował niemal całe obchody. Spotykały nas wyłącznie pozytywne komentarze i słowa poparcia. Szkoda tylko, że brakło nie tylko młodzieży w kontaktach z nami, lecz i na całym placu byli ludzie młodzi w znacznej mniejszości.
Wspólnie ze swymi Słowackimi i Serbskimi słowiańskimi braćmi dumnie podziwialiśmy moment wciągnięcia biało-czerwonej flagi na główny maszt.
Różne gabinety i prezydenci, niestety, przewodzili głównym obchodom odzyskania przez Polskę niepodległości.
Lecz zawsze tam będziemy. Nie dla nich, lecz dla pamięci naszych ojców i dziadów oraz ich krwi przelanej.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Wódz, który zwycięstwa przypisuje sobie, a na innych zwala klęski, jest człowiekiem moralnie niedojrzałym i jako taki - na swoim odpowiedzialnym stanowisku nieuczciwym.
Roman Dmowski