foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ostrzeżenie
  • Funkcje poczty zostały wyłączone na tej stronie przez administratora.
Dnia 2 stycznia 2012r. o godz. 12. na Cmentarzu Brudnowskim w Warszawie odbyła się uroczystość upamiętniająca Romana Dmowskiego nad grobem rodzinnym. Przybyło około 30 osób z różnych środowisk, w tym delegacja OWP. Przemawiał do zebranych kol. Sławomir Zakrzewski oraz przedstawiciele innych ugrupowań i osoby indywidualne, w tym emigrant z Wielkiej Brytanii, który na podstawie wiadomości zagranicznych zarysował nową płaszczyznę konfliktu międzynarodowego - znacznie groźniejszą niż obecny kryzys gospodarczy - mianowicie Izrael i USA planują atak na Iran, a w jego obronie staną Rosja i Chiny - Polska znajdzie sie w centrum konfliktu.

 

W swym przemówieniu kol. Sławomir Zakrzewski zaakcentował historyczne i obecne zagrożenia dla polskości - w tym. m.in. działania środowisk niepolskich i ich wpływ na polskość - w odpowiedzi na to przedstawiciel Obozu Wielkiej Polski zaapelował do wszystkich obecnych tam środowisk, aby wprowadziły deklarację genealogiczną dla nowych członków (4 pokolenia wstecz), w celu weryfikacji narodowościowej - w tych organizacjach, które nie tyle powinny nazywać się "polskie" co rzeczywiście składać się z Polek i Polaków.


O godz. 15.00 uczestnicy spotkali się przy pomniku Romana Dmowskiego na Placu Na Rozdrożu, zapalając znicze oraz składając symboliczny wieniec.
Następnie, o godz. 19.00 odbyła się Msza św. w Katedrze św. Jana, w której uczestniczyła już znacznie większa ilość rodaków chcących oddać hołd Wielkiemu Polakowi.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jeżeli ta polityka, którą nasze pokolenie stworzyło, przeszła próbę ogniową, w tej próbie nie zginęła, ale wykazała swą wartość - nie może zginąć i w przyszłości. Znaczy to, że zorganizowana przez nas polityka, która doprowadziła do odbudowania zjednoczonej Polski, musi być polityką państwa polskiego, rozwijaną w dostosowaniu do warunków i ulepszaną z pokolenia na pokolenie.
Roman Dmowski