foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W Poznaniu oddział OWP miał zaszczyt i przyjemność wręczyć honorowe członkostwo Obozu Wielkiej Polski seniorowi Ruchu Narodowego, Panu Maurycemu Śmidowiczowi, nadane przez Zarząd Główny OWP. Pan Maurycy Śmidowicz jest wieloletnim redaktorem i wydawcą miesięcznika "Sprawy Polskie".

Komentarze obsługiwane przez CComment

my krew, oddawaliśmy życie i narażaliśmy na szwank naszą wolność, a nasi potomkowie będą pracowali, aby przysporzyć im majątku, gdy oni będą w swoich kantorach zacierali ręce. Przestrzegam was, panowie, że jeżeli na wszelkie czasy nie usuniecie Żydów z waszego kraju, dzieci i potomkowie wasi przeklinać was w grobie będą! Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję.
Benjamin Franklin Wynalazca, uznawany za jednego z pięciu "ojców założycieli" USA, współautor Deklaracji Niepodległości i konstytucji tego kraju. Oryginał (1789) znajduje się w Benjamin Franklin Institute w Filadelfii