foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 1 września 2012 roku w Rzeszowie w stolicy Podkarpacia odbył się I Marsz Patriotów zorganizowany przez środowiska narodowe z województwa podkarpackiego. Celem Marszu było wzniesienie pamięci i oddanie hołdu wszystkim tym Bohaterom imiennym jak i bezimiennym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny z okupantem hitlerowskim i sowieckim. Obóz Wielkiej Polski wziął czynny udział w obchodach upamiętniających poległych żołnierzy polskich. Nie zabrakło naszych rzeszowskich działaczy na czele z kol. Jackiem Ślusarzem.Wszyscy zebrani w sile około 200 do 250 osób ruszyliśmy o godzinie 17:00 spod Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, następnie przeszliśmy ulicami Grunwaldzką, Tadeusza Kościuszki, 3-go Maja i Aleją Lubomirskich aby dotrzeć do pomnika Chwały Żołnierzy Armii Krajowej przy ulicy Fryderyka Szopena. W międzyczasie podczas Marszu, skandowaliśmy głośno hasła narodowe jak „Bóg, Honor i Ojczyzna”, „Narodowe Podkarpacie”, „Silny naród, wielka Ojczyzna”, "Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa", "Chwała bohaterom".

 

Przy pomniku Chwały Żołnierzy AK nastąpiły oficjalne uroczystości. Po przemówieniach organizatorów, delegacja OWP (kol. kol. Marcin Hop oraz Artur Mrazek) złożyła kwiaty pod pomnikiem Chwały Żołnierzy AK oddając hołd i cześć wszystkim Bohaterom walczącym o wolność naszego kraju podczas II Wojny Światowej. Kwiaty zostały złożone także przez delegacje: Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej oraz rzeszowskiej „Solidarności”.

 

Cały Marsz był bardzo przychylnie przyjęty przez miejscową ludność, niektórzy nawet dołączali do Marszu podczas jego trwania. Uroczystości przebiegały w bardzo patriotycznej atmosferze a wszystkie organizacje, które przybyły, tworzyły jakby jedną niepodzielną całość – młodych Polaków, którzy idą w przyszłość nie zapominając o czynach swoich poprzedników jak i swojej historii.

 

Warto dodać, że na Marszu pojawił się osobiście Janusz Korwin-Mikke prezes Kongresu Nowej Prawicy, który został zaproszony przez organizatorów.

 

Patronat nad Marszem objęło stowarzyszenie Marsz Niepodległości, a także Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W skład komitetu poparcia oprócz Obozu Wielkiej Polski weszły stowarzyszenia takie jak: Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lwów, Obóz Narodowo - Radykalny Brygada Podkarpacka, Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu, Narodowa Bydgoszcz, Obóz Narodowo - Radykalny - Podhale, Patriotyczny Mielec, Dębiccy Patrioci, Liga Obrony Suwerenności, Wodzisławska Inicjatywa Patriotyczna, Zjednoczony Ursynów i Stowarzyszenie Unum Principium.


Marcin Hop
fot. Korneliusz Bosek

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Panowie, mamy u nas przykrzejsze zagadnienie od zagadnienia rzymskiego: jest nim Żyd. W którym tylko kraju osiedlili się Żydzi, zniżyli jego poziom moralny, zburzyli jego standard kupiecki, szydzili z jego religii i podkopywali ją. Stworzyli państwo w państwie. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych wampirów. Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych narodów, którzy nie przynależą do ich rasy. Jeśli nie oddalą się oni z naszego kraju mocą naszej konstytucji, stanie się pewne, że w przeciągu mniej aniżeli 200 lat, przybędą do nas w takiej masie, że będą na czele dominowali i kraj pochłoną. Zmienią formę rządzenia, za którą my, Amerykanie, przelewali