foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Okręg Norweski Obozu Wielkiej Polski (OWP) zorganizował spotkanie z pełnomocnikiem OWP na Ukrainie z kol. Bogdanem Morozem. Kol. Bogdan Moroz jest również prezesem Fundacji Pomocy Polakom na Podolu,Wołyniu, Pokuciu i Bukowinie.  Spotkanie odbyło się 07.09.2013 w Domu Polskim w Oslo.

 

 

Prezes Moroz opowiadał zebranej Polonii głównie o ciężkiej pracy fundacji pomocy Polakom na Ukrainie. Przywiózł ze sobą wiele zdjęć  i materiałów oraz wygłosił wspaniały wykład na temat sytuacji Polaków na okupowanych ziemiach. Fundacja oprócz pomocy materialnej i żywnościowej Polakom na Ukrainie zajmuje się również uprzątaniem starych cmentarzy oraz kościołów na Podolu, Wołyniu, Pokuciu i Bukowinie. Niestety fundacja napotyka wiele problemów na swojej drodze ze strony państwa Polskiego jak i lokalnych władz. Okręg Norweski jak i zebrana Polonia przekazała panu prezesowi zebrane pieniądze na fundację. Natomiast OWP Okręg Norweski za główny cel przyjął sobie comiesięczne wspomaganie finansowe organizacji kol. Moroza. Sam prezes fundacji spotkał się również z prezesem OWP w Norwegi kol. Pawłem Stępniem, jednym z wiceprezesów OWP kol. Sewerynem Boskiem oraz z prezesem Zarządu Głównego OWP kol. Dawidem Berezickim. Zachęcamy Polaków do wspierania finansowo i nie tylko tej fundacji.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Pomimo to poszedłem do trzeciej Dumy. Było to po pierwsze, kwestia honoru: nie mogłem się cofać po wymierzonym w Polskę ciosie, będącym odpowiedzią na politykę, której byłem głównym przedstawicielem. Po wtóre, stanowisko posła stolicy i prezesa Koła Polskiego dawało mi oficjalny tytuł do przemawiania i działania w imieniu Polski, co mi właśnie w owym momencie było potrzebne.
Roman Dmowski