foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Do ciekawego wydarzenia doszło podczas meczu eliminacji do MŚ 2014 w Brazylii pomiędzy Norwegia a Islandia. O dziwo na stadionie Ullevål w Oslo zawisła flaga Obozu Wielkiej Polski . W dodatku została umieszczona w sektorze Islandczyków. Pierwszy raz w historii nasz baner znalazł się na stadionie podczas meczu piłkarskiego.

 

Na mecz wybrało sie kilku członków OWP Okręgu Norweskiego. Jak wiadomo Islandczycy to najbardziej erosceptyczny naród w europie . Już dwukrotnie odrzucili członkostwo w UE a po kryzysie w 2008 r demonstrowali w Reykjaviku tak długo, aż ówczesny rząd podał się do dymisji, wiec nie trudno było o nawiązanie wspólnych tematów miedzy Słowianami a Nordykami. Rozmawialiśmy miedzy innymi o kryzysie w Europie spowodowanym przez UE a kilku Islandczyków rozpoznało nawet wizerunek  Romana Dmowskiego na fladze OWP. 

Islandcy kibice chwalili sobie Polaków pracujących na wyspie, popierali polskich narodowców walczących z systemem jaki panuje w Polsce  i narzekali na przyrost emigrantów z Azji i krajów muzułmańskich. W ostatnim roku Islandia (ok 320.000 mieszkańców) odrzuciła około 500 wniosków o azyl. Islandczycy określili jasno i wyrażnie, że są przeciwni islamizacji ich kraju. Również nie życzą sobie by ich kraj był sponsorem uciekinierów z krajów azjatyckich i afrykańskich. Należy dodać, że Wikingowie zremisowali z Norwegami 1-1 i tym samym po raz pierwszy w historii islandzkiej piłki nożnej ma szansę na awans do MŚ jeśli w barażach pokonają ekipę z Chorwacji. Pierwszy mecz na Islandii 15.11 b.r. a rewanż w Chorwacji 4 dni póżniej.

Powodzenia sojusznicy!

Paweł Stepień

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jak wiadomo, władza leżała w dużej mierze w ich rękach po zajęciu Polski przez wojska sowieckie - w szczególności pewni Żydzi kierowali policją bezpieczeństwa. Otóż ta władza i ta policja jest odpowiedzialna za mord bardzo wielu spośród najlepszych Polaków. Polacy mają, moim zdaniem, znacznie większe prawo mówić o pogromie Polaków przez Żydów niż Żydzi o pogromach polskich.
o. Józef M. Bocheński profesor, filozof, intelektualista, na emigracji akcentował na łamach paryskiej "Kultury" (nr 7-8 z 1986r.)