foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 22.10.2014r. podczas spotkania autorskiego z Piotrem Zychowiczem na KUL-u w Lublinie przedstawiciel miejscowych struktur OWP oraz redaktor "Kroniki Narodowej" Daniel Sycha wystąpił z dość istotnym pytaniem.

 

Tekst rozmowy w Zychowiczem:

 

"Nazywam się Daniel Sycha, reprezentuję stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski. Mam takie pytanie, poprzednim razem napisał pan książkę "Pakt Ribbentrop-Beck", czytałem ją, bardzo ciekawa, ale z innego powodu. Zawarł pan tam wytyczne Józefa Piłsudskiego, jakie ten pozostawił Beckowi, dla kierunku prowadzenia polityki zagranicznej. Załóżmy teraz, w kontekście dzisiejszych wydarzeń, abstrahując zupełnie od historii i tego, co działo się 70 lat temu. Przyjmijmy że dziś Rosja atakuję Ukrainę, ta obrywa po głowie i teraz z terytorium Białorusi Rosja ma świetne pozycje wyjściowe do ataku na Polskę. Za 70 lat znowu ktoś napisze książkę, nie wiem czy ona będzie mieć tytuł Pakt Sikorski-Ławrow, czy Opcja Rosyjska, ale biorąc pod uwagę błędy Becka, jak ocenia pan dzisiejszą politykę zagraniczną Radosława Sikorskiego? Dziękuję.

 

- (chwila ciszy) Uff, no zadał mi pan klina. ... Musze państwu powiedzieć że ja stronię od bieżących sporów politycznych, szczególnie na tle konfliktów PO-PIS. ... To co nas zgubiło i w 1939 roku i w 1945 roku to wiara w sojuszników. Wielu Polaków jest mocno wpatrzonych w Stany Zjednoczone. ... Jeżeli mamy stanąć do konfrontacji z Rosją to musimy polegać wyłącznie na sobie, lub ewentualnie na najbliższych sąsiadach.

 

W naszym odbiorze Piotr Zychowicz jednoznacznie stwierdza, że na wojnę z Rosją możemy więc iść tylko na własną odpowiedzialność, nikt nam nie pomoże. Więc wypowiedź dr Zychowicza nie powinna pozostawiać złudzeń, że na paktowanie z Putinem jesteśmy po prostu skazani.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Panowie, mamy u nas przykrzejsze zagadnienie od zagadnienia rzymskiego: jest nim Żyd. W którym tylko kraju osiedlili się Żydzi, zniżyli jego poziom moralny, zburzyli jego standard kupiecki, szydzili z jego religii i podkopywali ją. Stworzyli państwo w państwie. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych wampirów. Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych narodów, którzy nie przynależą do ich rasy. Jeśli nie oddalą się oni z naszego kraju mocą naszej konstytucji, stanie się pewne, że w przeciągu mniej aniżeli 200 lat, przybędą do nas w takiej masie, że będą na czele dominowali i kraj pochłoną. Zmienią formę rządzenia, za którą my, Amerykanie, przelewali