foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W dniu 27 lutego 2014r., przedstawiciele Dzielnicy Lubelskiej OWP uczestniczyliśmy w Marszu Żołnierzy Wyklętych w Kielcach, organizowanym przez Trzecią Drogę i świętokrzyski ONR. Marsz rozpoczął się na skwerze Żeromskiego o godzinie 18.00.

 

Marsz zakończył sięzłożeniem wieńców na Cmentarzu Starym oraz okolicznościowymi przemówieniami organizatorów. W trakcie przygotowań doszły nas słuchy, że banery organizacyjne nie są mile widziane. Jednak uznałem że flaga OWP będzie obecna, bowiem na marszu i tak powiewały flagi z logo ONR oraz Trzeciej Drogi, więc sprzeciw wobec obecności innych flag jest bezzasadny. Ludzie powinni widzieć, kto pamięta o ważnych dla Polski datach.

 

Wzięliśmy udział w tym marszu gościnnie w nieformalnym porozumieniu ze stowarzyszeniem Trzecia Droga. Pomimo, iż Obóz Wielkiej Polski nie utrzymuje z TD oficjalnego sojuszu to z uwagi na szczytny cel, jakim jest upamiętnienie żołnierzy podziemia antykomunistycznego, zdecydowaliśmy się wziąć w nim udział doraźnie. W marszu uczestniczyło ok 70 osób (m.in. sympatycy Korony Kielce,świętokrzyski ONR i Trzecia Droga). Co jak na warunki kieleckie uważam za optymalną liczbę, chociaż zawsze może być lepiej. 1 marca taki sam marsz odbędzie się w Lublinie, jednak w tym jużuczestniczyć nie będziemy. Dlatego oddajemy hołd bohaterom narodowym w Kielcach. Zachęcamy jednak tego dnia do wywieszania flag narodowych, niech Polacy widzą komu trzeba oddać cześć i pamięć.

 

Daniel Sycha

Komentarze obsługiwane przez CComment

Żydzi są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej.
gen. Nikodem Sulik Komendant Okręgu Walki Zbrojnej Armii Krajowej